Třídíme odpad – kam který patří?

Chcete třídit odpad a nevíte, jak je to správně? Pokud je tomu skutečně tak, poradím vám, jak na to. Rozhodně to není tak složité a náročné, jak si dnes řada lidí myslí. Právě naopak. Většina velkých i malých měst již má specielní kontejnery, se kterými je třídění odpadu skutečnou hračkou. Přesvědčit se o tom samozřejmě můžete i vy sami. Nejprve se podívejme na to, kam s papírem a plasty. Jedná se o recyklovatelné materiály, kterých každá domácnost za rok vyhodí i několik kilogramů. Papír, který by měl být čistý, patří do kontejnerů s modrou barvou. Pokud plánujete vyhodit plastovou lahev, nebo jiný kus plastu, zapamatujte si, že pro tento účel jsou k dispozici kontejnery, které mají žlutou barvu. Právě ty jsou na plast určené.

Kam se sklem a kovy?

Ano, i to může být typ odpadu, který u nás doma vyprodukujeme. I ten je samozřejmě třeba třídit a já vám řeknu, kam konkrétně patří. Pokud jde o sklo jako takové, tak to nejčastěji patří do zeleného kontejneru. Můžete se však setkat i se situacemi, kdy existují kontejnery, které jsou označené bílou barvou. Zde obecně platí, že do kontejneru bílého patří sklo s čirou barvou, tedy v podstatě bezbarvé. Pokud jde o zelený kontejner, tak do něho patří skla barevná. Obvykle to jsou právě zelené lahve, díky čemuž nešlápnete vedle. Pokud máte i kovový odpad, je výběr kontejneru také podle jednoduchý. Je v šedivé barvě, která právě kov jako takový připomíná nejvíce. Dnes může být vyrobený z plastu, ale stejně tak může mít i podobu klasické popelnice.

Co s dalším odpadem?

Dále už v naší domácnosti obvykle vytváříme další dva typy konkrétního odpadu. Pokud se podíváme na to, jaké typy to mohou být, je třeba říci, že je to v první řadě směsný komunální odpad. Ten doporučuji dávat do běžného kontejneru či popelnice, které jsou s k tomu přímo určené. Dále nám může v domovech vzniknout i takzvaný bio odpad. I na ten jsou dnes umísťovány kontejnery. Bohužel je velkým negativem to, že to stále není v tak dostatečném množství, jak bych si přál já, stejně jako řada dalších lidí.